POTWIERDZENIE

Zgłoszenie zostało przyjęte na część konferencyjną. 

Udział w bankiecie otwarcia, w dniu 25.06.2015 w Europejskim Centrum Solidarności jest płatny i wynosi 300 zł +VAT. 

Zapłata za bankiet

W tytule przelewu proszę zamieścić nazwisko uczestnika lub po uregulowaniu płatności przesłać dane płatnika oraz nazwisko uczestnika na adres: ekm@mtgsa.com.pl

Ma Pani/Pan możliwość udziału w następujących sesjach tematycznych. W przypadku chęci zmiany paneli, prosimy dokonanie zmiany w wyborze (klikając w ikonę kalendarza przy temacie sesji tematycznej).

 

select
select
25.06.2015 SESJE PLENARNE
11:00 - 13:00
REJESTRACJA
13:00 - 15:15
ZARZADZANIE. PRZYSZŁOSC POLSKICH SZPITALI

JAK PODNIESC EFEKTYWNOSC DO WSKAZNIKÓW EUROPEJSKICH
Eksperci w zakresie zarzadzania szpitalami, z europejskim doswiadczeniem, omówia nowoczesne modele zarzadzania placówkami realizowane obecnie na swiecie. Przeanalizuja równiez obecna sytuacje finansowa szpitali na przykładzie wybranych województw. Spróbuja równiez odpowiedziec na pytanie czy dla polskich szpitali komercjalizacja jest szansa na wyjscie z zadłuzenia i wdrozenie efektywnych modeli zarzadzania. Eksperci przedstawia aktualna analize obecnego stanu restrukturyzacji polskich szpitali i propozycje nowych modeli rozwiazan.

16:30 - 17:00
CEREMONIA OTWARCIA EUROPEJSKIEGO KONGRESU MEDYCZNEGO
17:00 - 19:15
ROZWÓJ MEDYCYNY A ROZWÓJ GOSPODARCZY

POLSKA NA TLE EUROPY
Zaproszeni do udziału w sesji prelegenci podejma próbe spojrzenia na medycyne jako na inwestycje nie tylko w zdrowie społeczenstwa, ale takze przyczyniajaca sie do rozwoju gospodarki. Postaraja sie ustalic czy mozliwie jest wielowymiarowe i miedzyresortowe współdziałanie na rzecz budowy ekosystemu wspierajacego rozwój innowacji w Polsce, tak by nasz kraj był konkurencyjny wobec innych panstw europejskich. Wpływ nowoczesnej medycyny na zmniejszenie wydatków na swiadczenia socjalne oraz efektywnosc pracy i stan finansów publicznych. Czy udział Polski w miedzynarodowych badaniach klinicznych to szansa, aby poprawic konkurencyjnosc i innowacyjnosc polskiej gospodarki? Jak polska polityka zdrowotna i gospodarcza przekłada sie na rozwój kraju i na zdrowie społeczenstwa?

20:00 - 23:00
BANKIET OTWARCIA | Europejskie Centrum Solidarności
25.06.2015 SESJE SPECJALISTYCZNE | WARSZTATY
13:00 - 15:30
Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych
Polsko-norweska współpraca na rzecz zintegrowanej opieki zdrowotnej i telemedycyny
17:00 - 18:00
Polska Federacja Szpitali: Przekształcenia organizacyjne i infrastrukturalne szpitali - praktyczne case study
26.06.2015 SESJA PLENARNE
9:00 - 11:30
DEBATA WYBORCZA

CZY ZDROWIE JEST PRIORYTETEM PAŃSTWA?
Całokształt działań podejmowanych przez państwo w celu zapewnienia najlepszej ochrony zdrowia ludności i dostosowany do potrzeb opieki zdrowotnej – to pytanie do wiodących partii politycznych, które podczas debaty odniosą się do poszczególnych aspektów służby zdrowia. Inwestycja w zapobieganie - zbiorowa troska obywateli, rządu, samorządu i pracodawców.

11:45 - 13:45
ZDROWIE PUBLICZNE

EUROPEJSKIE SPOJRZENIE A POLSKA RZECZYWISTOŚĆ
Zdrowie publiczne jest tematem, który w debacie publicznej zagościło ostatnio za sprawa przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia projektu ustawy o zdrowiu publicznym. Dyskusja będzie obejmowała aspekty edukacji, promocji profilaktyki na poziomie samorządów i pracodawców. Profilaktyka zdrowotna w pracy – obowiązek pracodawcy czy misja każdej firmy. Debata z perspektyw pracodawcy, regulatora i pracownika. Uczestniczący w niej eksperci z ogromnym międzynarodowym doświadczeniem i dorobkiem naukowym pomogą nam ocenić projekt ustawy, a także realność osiągnięcia założonych w nim celów.

13:45 - 14:45
LUNCH
14:45 - 17:00
EKONOMIA W OCHRONIE ZDROWIA

POLSKIE DOŚWIADCZENIA I EUROPEJSKA PERSPEKTYWA
Rosnące oczekiwania zdrowotne społeczeństw, niezwykle szybki rozwój technologii, a do tego starzejące się społeczeństwa i coraz wyższe koszty terapii sprawiają, że coraz częściej zadajemy sobie pytanie, jaki system zdrowotny jest w stanie temu sprostać. Zaproszeni do tej sesji eksperci z zakresu ekonomii, finansów i ekonomiki ochrony zdrowia podejmą próbę odpowiedzi na to pytanie. Omówią tez wyzwania jakie w związku z tym stoją przed systemami - konieczność zwiększenia nakładów i poszukiwania innych źródeł finansowania, a także wprowadzanie coraz efektywniejszych metod zarządzania i dystrybucji środków. Spojrzymy na ten problem z perspektywy polskie i europejskiej.

17:15 - 19:30
SYSTEMY IT W OCHRONIE ZDROWIA
DOBRE PRAKTYKI WDRAŻANIA NOWOCZESNYCH ROZWIĄZAŃ
Sesja poświęcona będzie prezentacji kluczowych trendów w obszarze ICT, które wspierają zmiany w ochronie zdrowia, w tym poprawę: dostępności, jakości, efektywności i bezpieczeństwa opieki. W oparciu o międzynarodowe badania (HIMSS/EMRAM) przedstawiony będzie stan wdrożeń elektronicznej dokumentacji medycznej oraz osiąganych korzyści z tego procesu. Sesje zakończy dyskusja panelowa, która poświęcona będzie omówieniu wyzwań związanych z wprowadzaniem rozwiązań ICT w ochronie zdrowia oraz niezbędnych mechanizmów wspierających procesy implementacji rozwiazań ICT.
26.06.2015 SESJE SPECJALISTYCZNE | WARSZTATY
11:30 - 12:30
IBM: Zintegrowana opieka. Trendy i implementacje IT
12:45 - 14:00
CISCO: Platforma e-zdrowie. Interoperacyjność i standardy efektywnej współpracy IT
14:45 - 16:15
PZU/IZWOZ: Mapy potrzeb zdrowotnych
17:15 - 18:45
LUX MED |Opieka koordynowana - praktyka wdrażania innowacyjnych rozwiązań
27.06.2015 SESJE PLENARNE
9:00 - 11:15
NOWA UNIJNA PERSPEKTYWA FINANSOWA

SZANSE DLA POLSKI
Zaproszeni do dyskusji goście omówią możliwości wykorzystania w Polsce środków finansowych z centralnych Programów Operacyjnych w perspektywie 2014-2020. Celem tej sesji będzie tez wymiana doświadczeń, a także prezentacja dobrych praktyk wdrążania RPO w ochronie zdrowia i głównych założeń dystrybucji środków

11:30 - 13:30
ONKOPAKIET

ILE NAM BRAKUJE DO EUROPEJSKIEJ EFEKTYWNOŚCI LECZENIA
Analiza efektów wprowadzonego w styczniu br. tzw. pakietu onkologicznego, jego strategicznych założeń i głównych celów. Zaproszeni do dyskusji przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia oraz środowiska medycznego przeanalizują aktualne dane z 6 miesięcy funkcjonowania pakietu oraz podejmą próbę wystawienia pierwszych ocen za te zmiany. Wybitni eksperci z zakresu onkologii omówią także podstawowe wskaźniki zdrowotne w Polsce vs inne kraje europejskie.